Moja prva objava

Pozdravljeni!

Moje ime je Kaja, stara sem 20 let in študiram razredni pouk na Pedagoški fakulteti v Ljubljani. Moja generacija si življenja brez tehnologije ne more predstavljati. Hvaležna sem, da sem otroštvo lahko preživela brez raznih računalnikov in telefonov a bi bilo življenje trenutno brez teh pripomočkov skoraj nemogoče. Z vstopom v srednjo šolo je bilo brez računalnika nemogoče opravljati vse šolske obveznosti in tudi na fakulteti se to dejstvo ni spremenilo. Večino gradiva nam je dosegljivega v digitalni obliki, vse dodatne informacije pa prav tako ponavadi dobimo na internetu. Tudi v prostem času smo večinoma povezani z digitalnim svetom; z raznimi socialnimi omrezji in drugimi aplikacijami. Skupaj z vso svobodo in prednostmi digitalnega sveta, pa ta prinaša tudi določena tveganja, zato je bilo dodatno izobraževanje o varnosti na internetu, v okviru predmeta IKT, zelo dobrodošlo. Kot bodoča učiteljica se zavedam, da bom morala otroke na tem področju veliko naučiti, saj domnevam, da se bo uporaba interneta v prihodnosti samo še povečala. Že v okviru pouka se za razlago snovi uporablja vedno več videov, spletnih aplikacij in drugih digitalnih pripomočkov, zato bomo morali vsi v tej stroki te zadeve dobro poznati.

Kljub priročnosti vseh teh novih tehnologij pa ne smemo pozabiti na ohranjanje nekega razmerja med realnim in virtualnim svetom, kar nam lahko včasih predstavlja velik izziv. Tako v našem bodočem poklicu, kot v zasebnem življenju si moramo včasih vzeti oddih od vseh “tehnoloških čudežev”