Moja prva spletna objava

Sem Anita Klanjšček, študentka 1. letnika razrednega pouka.

Z uporabo informacijske komunikacijske tehnologije sem s srečala že v otroštvu, ko sem veselo brskala med televizijskimi programi in iskala raznovrstne risanke. Kasneje ko pa sem prišla v višje razrede sem začela uporabljati telefon, najpogosteje za SMS-sporočila in klice. Z višjimi razredi so šolski predmeti postajali vse težji in za izdelavo raznovrstnih predstavitev si je učenec svoje delo olajšal z brskanjem podatkov na internetu. Delo narejeno s pomočjo računalnika je bilo tako hitrejše in učinkovitejše. Sprva sem internet uporabljala le za šolske potrebe potem pa se je z leti uporaba interneta razvila tudi v dejavnost ob prostem času. Veliko ljudi je dandanes vključenih v razna družabna omrežja kot so Facebook, Instagram, Snapchat … Danes je to postala težava, saj se otroci srečujejo z različnimi multimedijskimi napravami že veliko prezgodaj. Veliko prezgodaj postanejo del socialnih omrežij, kljub temu da niso obveščeni o morebitnih nevarnosti le teh.

Kot učiteljica bom internet uporabila za popestritev ure z raznimi zanimivimi nalogami v zvezi z učno snovjo, ampak bom otroke najprej poučila o varni rabi interneta.