AnaO študij

Sem študentka Pedagoške fakultete smer razredni pouk. Za ta študij sem se odločila zato, ker se rada ukvarjam z otroki.

Živali

Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Deljenje pod enakimi pogoji 4.0 Mednarodna.

2.007 KB

2.630KB

2.149 KB

238 KB, 600 x 803, 800px

542 KB, 600 x 889, 800px

542 KB, 828 x 655, 800px

566KG, 539 x 800

423KB, 600 x 2167

VELIKONOČNI ZAJEC

Licenca Creative Commons

Recitacija pesmi Franceta Prešerna -Vrba:

PRIMERJAVA ORODIJ ZA IZDELAVO MULTIMEDIJSKE PREDSTAVITVE

Pri izdelavi multimedijske predstavitve, lahko uporabimo različna orodja. Danes bom primerjala tri vrjetno vsem znane: Power Point, Google Slides ter Perzi Basic.

PowerPoint je Microsoftov program, ki se uporablja za predstavitev diaprojekcij, ki se običajno uporablja za poučevanje, zagon izdelka ali prodajno predstavitev. Dobra stvar je, da se Powerpoint ne zanaša na internetno povezavo in ga podpirajo številni drugi sistemi, ki omogočajo nalaganje ppt in skupno rabo diapozitivov.  Ima pa tako prednosti kot tudi pomankljivosti. Prednosti PPT-ja so:

• Zagotavlja animacije po meri s tremi vrstami gibov, vključno z učinki vstopa, poudarjanja in izhoda.
  • Vsebuje postavitve diapozitivov, ki uporabnikom omogočajo spreminjanje pisav, barv, modelov in ozadij.
  • Učinke med diapozitivi lahko dodate tako, da dodate različne prehode diapozitivov, tako da bo predstavitev lahko bolj zanimiva.
  • Ustvari lahko prijetno predstavitev, ki vključuje zvok in glasbo.
  • Če bo predstavitev potrebna v tiskani obliki, se diapozitivi natisnejo.
  • Vstavljene hiperpovezave lahko enostavno odprete s klikom na spletno povezavo.
  • Po predstavitvah je mogoče krmariti in prikazati v računalniku.

Med tem, ko so njegove pomankljivosti:

• Oblika diapozitiva včasih povzroča težave pri vrnitvi na določen diapozitiv med vodenjem vaše predstavitve.
  • Grafična umetnost in grafika sta zastarela.
  • Pripravljenih diapozitivov je zelo malo.
  • Vstavljanje fotografij je mogoče vstaviti na dva načina – navpično ali vodoravno.
  • Programsko opremo morate namestiti v računalnik kot del sistema Microsoft Office.
  • Za večje občinstvo morate kupiti grafoskop in diapozitiv.

Prezi se glede na vmesnik razlikuje od PowerPointa. Vsebuje uporabniški vmesnik za povečevanje (ZUI), ki uporabnikom omogoča približevanje in približevanje predstavitve medijev. Ker gre za programsko opremo s funkcijo, ki temelji na bliskovnem načinu, namesto diapozitiva Prezi začne s praznim platnom. Če PowerPoint uporablja linearno obliko, je Prezi nelinearen. Ta programska oprema je narejena tako, da nadomešča predstavitev, ki temelji na diapozitivu, tako da lahko voditelj zlahka skoči v različne teme in ideje. Kot ppt pa ima tudi Perzi svoje prednosti in pomanjkljivosti.

Prednosti Perzija:

• Prezi predstavitev ima funkcijo povečave in pomanjšanja, ki je zelo enostavna za krmarjenje. Če razpravljate o določeni temi, preprosto povečajte svoje platno s podatki, ki jim želite dati poudarek.
  • Hitro in enostavno je vstavljanje slik, zvoka in videa. Fotografije lahko vstavite pod katerim koli želenim kotom. Uporabniki lahko določen predmet približajo, zasukajo, spremenijo ali spremenijo.
  • Uporabniku omogoča prilagajanje oblikovalskih strani tako, da izgledajo kot pravi časopis ali članek iz revije.
  • Ker gre za spletno programsko opremo, je delo v katerem koli računalniku z internetno povezavo in Flash enostavno.
  • Vsebuje okvire, ki uporabnikom omogočajo, da več predstavitvenih medijev združijo v eno predstavitev.

Pomanjkljivosti pa so naslednje:

• Za uporabo tega programa potrebuje znanje in spretnosti, saj gre za novo razvito programsko opremo, ki je ne uporabljajo pogosto v šolah. Učenje programa pred predstavitvijo je nujno.
  • Nekatere ljudi moti funkcija zooma in animacija, ki se uporablja v programski opremi.
  • Če želite delati s predstavitvijo brez povezave, morate kupiti Prezi Desktop, ki je dražji od Microsoft Officea.
  • Ne dovoljuje urejanja že pripravljenih predlog v primerjavi s PowerPointom, v katerem lahko spreminjate pisavo in barvne sheme v predlogih.

Če pa se osredotočimo še na tretje orodje za pripravo multimedijske predstavitve – Google slides,  je ta enako enostaven za uporabo kot PowerPoint, poleg tega pa vam omogoča tudi sodelovanje od koder koli in po svetu.

Z diapozitivi boste prejeli tudi naslednje funkcije:

• Izbranih 26 tem
  • Možnost vdelave videoposnetkov in uporabe animacij
  • Funkcija samodejnega shranjevanja, tako da se vsaka sprememba zabeleži, ne da bi vam bilo treba pritisniti gumb za shranjevanje
  • Zgodovina revizij, ki vam pokaže, kdaj so bile izvedene spremembe, plus možnost obnovitve na starejše različice
  • Združljivost s PowerPoint predstavitvami; Slide predstavitve lahko shranite tudi kot datoteke PowerPoint
  • Sposobnost pretvorbe predstavitve PowerPoint v diapozitive in obratno.

Skozi pisanje te refleksije, sem se naučila, da imamo veliko različnih orodij za poustvarjanje multimedijskih gradiv. Le-te pa se med seboj razlikujejo ter imajo vse tako pomanjkljivosti kot tudi prednosti. Menim, da se bom kot bodoča učiteljica teh orodji zelo veliko posluževala, zato je zelo pomembno, da se zavedam kaj mi vsako od orodji ponuja.

infografika

komentarja 2

1. Avatar Zalenka's pravi:

Ana, naloga rastrska grafika je ustrezno opravljena. Pri vstavljanju animacije (vaša sedaj ne dela) je pomembno, da vstavite sliko v originalni velikosti, saj sicer ohrani le prvo sliko iz datoteke.
    V isto objavo ste objavili tudi vektorsko grafiko. Pri tej ste objavili kar sliko zaslona in ne končno izvoženo sliko. Sliko lahko izvozite z Datoteka –> Export png image –> nastavite izbor, resolucijo za png, mesto shranjevanja in ime datoteke ter izberete Izvozi.

2. Avatar Zalenka's pravi:

Zvok – lepo. Morda bi lahko ptičje petje nekoliko utišali, saj na čase povozi vaš glas.