INFOGRAFIKA

Plakat, ki predstvlja le nekaj področij uporabe IKT tehnologije v današnjih šolah, sem ustavrila v programu Canva.

1. POSTOPEK IZDELAVA PLAKATA
1. KORAK: Izbrala sem barvo ozadja.
Licenca Creative Commons
2. KORAK: Vstavila sem naslov in ga oblikovala.
Licenca Creative Commons
3. KORAK: Vstavila sem razdelke, v katere sem zapisala področja uporabe ikt tehnologije v šolstvu.
Licenca Creative Commons
4. KORAK: Dodala sem nekaj elementov, da je plakat bolj privlačen in razumljiv.
6. KORAK: V nogo infografike sem dodala licenco CC in avtorja.
Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Brez predelav 4.0 Mednarodna. Licenca Creative Commons

2. OBJAVA KONČNEGA PLAKATA

Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva 4.0 Mednarodna. Licenca Creative Commons

3. REFLEKSIJA IN SAMOVREDNOTENJE

A) Kaj sem se novega naučil/a v tem projektu?– Prvič sem delala s programom Canva, zato sem na področju dela z njim dobila ogromno znanja.

B) Če bi imel/a več časa, bi dodal/a, spremenil/a, izboljšal/a …– Dodala bi več barvnih elementov, ki bi plakatu dodala lepsi videz in bi bil posledično bolj privlačen.

C) Kateremu delu si posvetil/a največ časa in zakaj?– Največ časa sem posvetila vizualni podobi, saj se mi zdi za plakat to nekaj najpomembnejšega, saj mora potencialnega bralca privlačiti k branju.

Č) Kako ocenjuješ svoje delo glede na dan kriterij ocenjevanja?– Plakat sledi vsem smernicam v kriteriju. Menim, da je vsebina primerna, elementi in slike so tesno povezani z vsebino.

D) Kje in kako bom lahko pridobljeno znanje uporabil/a tekom študija in na svoji poklicni poti?– Vsebina plakata je neposredno povezana z mojo poklicno potjo v prihodnosti, zato sem si to temo tudi izbrala. Preko študija, bom vsa ta področja uporabe IKT tehnologije tudi podrobno spoznala.

E) Kaj mi je bilo pri projektu najljubše in kaj najmanj?– Vedno rada spoznavam nove programe za izdelavo interaktivnega gradiva, saj vem, da bo to vedno pogosteje v uporabi tudi med poukom, zato mi je bil projekt zelo všeč. Spremenila bi le nekaj o svoji izvedbi naloge. Zaradi vseh obveznosti s študijem si nisem vzela veliko časa za izdelovo, zato menim, da bi bil plakat boljši, če bi si vzela več časa.

F) Kaj bi spremenil v definiciji projekta, da bi bil boljši?– Spremenila bi izgled, da bi bil plakat bolj privlačen.