Interaktivna multimedijska predstavitev

Datum: 14. 7. 2022

Izbrana tema: Varnost na spletu

Uporabljeni programi: H5P Content, PhotoScape x

Interaktivna multimedijska predstavitev – Varnost na spletu by Valentina is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

Opis vsebine predstavitve, njenega namena, ciljne publike in ciljev

Kot vsebino predstavitve sem izbrala Varnost na spletu, saj se mi zdi to pomembna tema, glede na to, da se vsakodnevno ukvrajamo s spletom in se torej stalno izpostavljamo njegovim nevarnostim. S spletom nismo v stiku le odrasli, temveč tudi otroci in je zato pomembno, da jih o takih nevarnostih ozaveščamo. Namen predstavitve je prav ta, da otroci ponovijo kako uporabljamo splet na varen način in se še kaj novega naučijo o tem. Ker vsebine niso najbolj enostavne in je predstavitev predvsem oblika ponavljanja, so ciljna publika učenci druge triade.

Uporabljena orodja in programi

1. HP5 Content: https://razredniikt.splet.arnes.si/wp-admin/admin.php?page=h5p_new
  2. PhotoScape x

Viri

Refleksija in samovrednotenje

V tem projektu sem se naučila izdelovati interaktivne multimedijske predstavitve. Zdijo se mi zelo uporabne pri delu z učenci, saj predstavljajo zabavnejši način učenja in utrjevanja znanja. Pridobljeno znanje bom gotovo uporabila pri svojem bodočem delu v razredu, morda kot oblika skupinskega ponavljanja že obravnavane snovi, ali pa kot samostojno utrjevanje. Uporabno je tudi kot uvod v novo vsebino, da preverimo učenčevo predhodno znanje. Če bi imela več časa, bi se bolj posvetila skrbnemu premišljanju za dodatna vprašanja in naloge, ki bi jih vključila v predstavitev. Najljubše mi je bilo pripravljati interaktivne naloge. Za to sem tudi največ časa uporabila. Najmanj všeč mi je bilo hiteti pri celotnem izdelovanju predstavitve, saj mi je dvakrat iztekla seja in sem morala začeti vse od začetka. Za projekt sem se potrudila in mislim, da sem ga dobro pripravila. Projekta ne bi spreminjala.