ZVOK

Audio Kons.5 by Lola is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

Zvočni posnetki so v današnjem času zelo zaželeni in nam marsikdaj olajšajo delo, da besedila ne potrebujemo zapisati. Problem je le, da je marsikdaj zvok popačen, poln šumov in drugih zvokov, ki zmotijo naše poslušanje in zmanjšajo zmožnost ohranjanja pozornosti. Zaradi tega je dobro, da znamo, še posebej v današnjem digitalnem svetu, urejati zvočne datoteke. Zvočne datoteke pošiljamo marsikdaj. Npr., ko preko telefona razložimo učno snov svojim sošolkam in sošolcem, ki so zaradi bolezni zamudili razlago profesorja ali pa, ko se nam na socialnih omrežjih ne ljubi pošiljati sporočil v pisni obliki in zato raje pošljemo audio posnetek, ki je hitrejši, lažji in hkrati s tem tudi osebo slišimo. Težava je le, kot sem že omenila, da je marsikdaj poln šumov. Prav tako lahko zvočno datoteko uporabi tudi učitelj, ko učencem ali sodelavcem razlaga snov na daljavo. Ena izmed možnosti uporabe zvočnih datotek je prav tako, kadar moraš npr. učitelju v glasbeni šoli zaigrati skladbo, ali pa moraš svoj zvočni posnetek poslati na sprejemne izpite za konservatorij ipd.