Uporaba IKT

IKT je pomemben del našega življenja, saj se z njo srečujemo vsak dan. Sama jo uporabljam predvsem za iskanje novih informacij na spletu ter komuniciranje. Vsakodnevno uporabljam mobilni telefon, zelo pogosto pa tudi računalnik. Sprva sem se z IKT spoznavala s pomočjo domačega računalnika, kasneje pa sem svoje znanje dopolnjevala z obiskovanjem računalniškega krožka na osnovni šoli, kjer sem se najprej naučila uporabe programa Word, kasneje pa še programa PowerPoint. Z IKT sem se srečevala tudi v srednji šoli pri predmetu informatika, kjer sem podrobneje spoznala program Excel in tako še nadgradila svoje znanje. Vsakodnevno uporabljam elektronsko pošto, program Dropbox ter tudi številna družabna omrežja kot so Facebook, Instagram ter Snapchat.

Ravno zaradi tako velike uporabe IKT menim, da moramo imeti čim več znanja na tem področju. Kot bodočim učiteljem nam IKT omogoča, da bomo lahko s pomočjo programa Word učencem oblikovali zanimive delovne liste, hkrati pa jim bomo snov lahko prikazali na bolj atraktiven način s pomočjo programa PowerPoint. Znati moramo tudi uporabljati elektronsko pošto in program Gmail, saj nam bo to omogočalo boljšo komunikacijo s starši in tudi sodelavci. Na praksi sem tudi videla, kako pomembno je, da kot bodoči učitelji znamo uporabljati programe, ki omogočajo učiteljem vpisovanje ocen, izostankov ter domačih nalog in hkrati omogočajo še komunikacijo med učiteljem in starši. Eden takih programov je na primer Easistent, ki je vse bolj razširjen na osnovnih šolah. Kot bodoča učiteljica se bom pri pouku trudila, da bom učencem pokazala, kako uporabna je lahko IKT, hkrati pa jih bom poskušala tudi informirati o tem, kako naj jo čim varneje uporabljajo.