Digitalna zgodba – Jaklič, Kebe, Kolar

Na tej povezavi si lahko ogledate naš končni izdelek, digitalno zgodbo z naslovom Čudežno iskanje balona. Avtorice te digitalne zgodbe smo Ana Jaklič, Leja Kebe in Ana Kolar.

Deček gre s sestrično Ano na sprehod do šole.  Deček ima s sabo balon, ki pa mu ga veter pred šolo odpihne. Takrat se mu prikaže čudežna vila, ki mu obljubi pomoč pri iskanju balona. Podata se na čudežno potovanje okrog šole, kjer iščeta balon, pri tem pa skupaj spoznavata šolsko okolico in se učita predlogov (desno, levo, spredaj, zadaj, zgoraj, spodaj). Ko deček usvoji pojem spodaj, pogleda pod avto in tam najde svoj izgubljeni balon. Nato deček in vila še ponovita naučeno, ker »vaja dela mojstra«. Zgodba pa se konča z vračanjem dečka k sestrični in njunim odhodom čez prehod za pešce in železnico proti domu.

V digitalni zgodbi smo zajele naslednje cilje:

• učenci spoznajo temeljne pojme v zvezi s pokrajinskimi značilnostmi okolice šole (zadaj, spredaj, levo, desno, zgoraj, spodaj),
  • učenci spoznajo okolico šole,
  • učenci se naučijo varne vključenosti v promet.