Moja prva spletna objava

Živjo, moje ime je Ana Vodopivec in z informacijsko-komunikacijsko tehnologijo se se začela srečevati že v zgodnjem otroštvu. Že preden sem hodila v osnovno šolo sem po televiziji gledala risanke, v drugem razredu osnovne šole pa sm dobila tudi svoj prvi mobilni telefon. Na začetku sem ga uporabljala predvsem za igranje igric. V 6. in 7. razredu osnovne smo se z uporabo računalnika srečevali pri predmetu tehnika in tehnologija, kasneje v gimnaziji pa predvsem pri informatiki, kjer smo se naučili urejanja besedil.

Danes uporabljam računalnik in telefon predvsem za komuniciranje prek družbenih omrežij, za pisanje seminarskih nalog in gledanje filmov.

Pri učiteljskem poklicu se mi zdi uporaba om informacijsko-komunikacijsko tehnoligijo zelo pomembna. S pomočjo tehnologije lahko učencem snov prikažemo tudi bolj nazorno  v obliki slik ali filma. Prav tako bom tehnologijo uporabljala za komuniciranje s starši učencev prek e-pošte in e-asistenta.