Uporaba IKT

Informacijsko-komunikacijska tehnologija nas spremlja povsod in se ji ne moremo več izognit. Največji vzpon IKT  je bil na prelomu tisočletij. Sama sem se z uporabo srečujem vsakodnevno, ko uporabljam telefon za opravljanje klicev in pisanje sporočil prijateljem ter za uporabljanje različne aplikacije kot so Facebook, Snapchat in Instagram. Prav tako me je IKT spremljala v času šolanja na osnovni in srednji šoli in me še sedaj na fakulteti, ko moram napisati seminarsko nalogo in pri tem uporabljam Word ter pri predstavitvi seminarske naloge si pomagam s PowerPointom.

Pomen informacijsko-komunikacijske tehnologije v mojem bodočem poklicu menim, da je velik, prav tako kot je tudi na svetovni ravni. Pomembnost tehnologije vsak dan narašča in njen vzpon je zelo hiter. Otrci, ki jih bom poučevala, bodo živeli s tehnologijo od rojstva in jim bo zato toliko bolj blizu, zato bo moja naloga, da bom k njim pristopila na način, ki jim bo najlažje razumljiv, kar pa najbrž pomeni preko tehnologije. Zdi se mi pomembno za učitelje, da sledijo trendom in tako lažje sledijo razvoju svojih učencev.

Rezultat iskanja slik za ikt