4. INFOGRAFIKA – Varnost na spletu

S pomočjo spletne strani Canva sem ustvarila plakat na temo varnosti na spletu (4 ZLATA PRAVILA ZA VARNOST NA SPLETU).

KONČNI IZDELEK: VARNOST NA SPLETU_LucijaŠtihec

Na spletni strani Canva sem med predlogami izbrala Plakat in pričela z izdelavo.

V kategoriji Moderen plakat sem izbrala vnaprej pripravljeno podlago Cream Green Board English Classroom Poster.

Nato sem izbrala Pisavo Welcome home ter pričela z vpisovanjem besedila. Besedilo sem uporabila iz moje predstavitve PPT.

V razdelku Elementi sem vtipkala v iskalno polje besedo “phone”, nato sem izbrala ponujene brezplačne elemente ter jih dodala na plakat. Iskala sem tudi besedi: “internet” in “security”. Izbrane elemente sem dodala na plakat.

Nato sem še nastavila velikost pisave na 55.

Ker se mi ta podlaga ni zdela več primerna, sem se odločila da jo izbrišem in dodam nov element (krog v štirih barvah), ki bo boljše ustrezal mojemu plakatu z naslovom 4 zlata pravila varnosti na spletu.

Elementi, katere je krog prekrival, sem postavila naprej tako, da sem stisnila ikono Položaj in Naprej.

Za konec sem dodala še barvo ozadje, ki se barvno sklada z ostalimi elementi.

Končni izdelek izgleda tako:

REFLEKSIJA IN SAMOVREDNOTENJE:

• Kaj sem se novega naučil/a v tem projektu?  V tem projetku sem se naučila še boljše uporabljati spletni program Canva ter ga tudi bolje spoznala.
  • Če bi imel/a več časa, bi dodal/a, spremenil/a, izboljšal/a … Če bi imela več časa, bi preglegledala več predlog, ki so na voljo za plakat in tako naredila lepši plakat.
  • Kateremu delu si posvetil/a največ časa in zakaj? Največ dela sem posvetila pisanju postopka in pa tudi obdelavi fotografij.
  • Kako ocenjuješ svoje delo glede na dan kriterij ocenjevanja? Zdi sem mi, da sem svoj izdelek dokaj vredu naredila.
  • Kje in kako bom lahko pridobljeno znanje uporabil/a tekom študija in na svoji poklicni poti?
    To pridobljeno znanje bom lahko uporabila še tekom študija pri vključitvi podobnega izdelka v seminarsko nalogo ali predstavitev, v osebnem življenju, npr. pri urejanju objav na družabnih omrežjih pa tudi v šoli pri poučevanju otrok, za pisanje vabil, izdelavo plakatov itd.
  • Kaj mi je bilo pri projektu najljubše in kaj najmanj?
    Najbolj mi je bilo všeč, da sem lahko samostojno naredila plakat, tako kot se si zamislila, s svojimi idejami. Najmanj pa mi je bilo všeč, pisanje postopka izdelave.
  • Kaj bi spremenil v definiciji projekta, da bi bil boljši? V definiciji projekta ne bi spreminjala ničesar, saj se mi zdi čisto vredu zasnovan, saj spodbuja posamenznikovo kreativnost in spoznavanje s spletnim programom.

Avtorica: Lucija Štihec, Univerza v Ljubljani, Pedagoška fakulteta, Razredni pouk, IKT, 1. letnik

Mentorica: mag. Alenka Žerovnik

29. maj 2020

To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna.