Interaktivna multimedijska predstavitev

Tokrat sem objavila interaktivno multimedijsko predstavitev na temo varno v splet. Najprej sem se o sami temi pozanimala, zato sem obiskala spletno stran Safe.si. Ko sem si zamislila, kako bom vse skupaj izpeljala sem se odločila, da bom s pomočjo Power Point predstavitve izdelala 5 nasvetov na to temo. Odločila sem sem, da bom posnela svoj govor ob predstavitvi ter namizje s pomočjo aplikacije Apowersoft. Ta zvočni posnetek sem kasneje shranila ter ga s pomočjo urejevalnika H5P nadgradila z nekaterimi interaktivnimi vsebinami. Dodala sem še nekaj vprašanj, katera se navezujejo na samo vsebino posnetka – varno v splet. Cilj teh vprašanj je bil, da vidim, ali so učenci samo vsebino razumeli ter da vidijo sami, ali razumejo to temo. Pri tej temi sem se bolj osredotočila na sama socialna omrežja, saj sem mnenja, da je to dandanes osrednja tema pri mladostnikih. Poleg zvočnega posnetka sem dodala tudi svojo sliko – vektorska grafika, ki sem jo naredila v programu Inkscape.

Varno v splet by NA8 is licensed under CC BY-NC-ND 4.0

EVALVACIJA IN SAMOVREDNOTENJE

V tej projektni nalogi sem morala vključiti celotno znanje, ki sem ga pridobila tekom tega semestra pri predmetu informacijske in komunikacijske tehnologije v izobraževanju. Največ časa sem porabila za samo ustvarjanje nalog v H5P, saj sem želela da so naloge jasno napisane ter učinkovite. Če pa bi imela še več časa, bi se še bolj posvetila Power Pointu in bi mogoče izdelala še kakšno fotografijo več. Mislim, da sem se potrudila in naredila zahtevano. To znanje, ki sem ga pridobila s to nalogo bom uporabila tudi v šoli kot učiteljica in s tem bom pripravljena tudi na kakšno neprijetno situacijo kot se je pripetila lani, šola na daljavo. Pri tej projektni nalogi me je plašilo to, da bom morala resnično vso znanje prenesti v to nalogo. Vendar menim, da sem tako videla, da so bile vse naloge, ki smo jih do sedaj naredili kot nekakšen pogoj, da sem sploh znala narediti to to nalogo. To mi je bilo res všeč, saj je bila ta zadnja naloga nadgradnja, kjer si preveril svoje sposobnosti. Prav zato ne bi niče spreminjala pri samem projektu.

• Avtor: NA8
  • Mentorica: mag. Alenka Žerovnik
  • Nosilka predmeta: dr. Irena Nančovska Šerbec
  • Predmet: Informacijsko-komunikacijske tehnologije v izobraževanju