Nekaj o Špeli
“Živeti, ne zgolj obstajati!”
Sem Špela Konda in prihajam iz Celja. Kako bi me opisali bližnji? Nekoč je prijatelj dejal: “Tebe prej slišim, šele potem vidim.” Najbližji me poznajo kot radoživo, pozitivno, glasno in veselo dekle, ki s svojimi komentarji venomer poskrbi za dozo smeha. Pri “rosnih” 19-ih letih imam že kar nekaj izkušenj na pedagoškem področju, pridobljenih z opravljanjem prostovoljnega dela v organizacijah in zavodih. Navdihuje me predvsem delo z otroki s posebnimi potrebami.
Poleg prostovoljstva se v prostem času (če ga imam) rada podam na izlete oziroma potovanja, se povzpnem na kakšen hrib, ali pa odigram kakšen šport z žogo. V preteklosti sem vrsto let trenirala rokomet in dvoranski nogomet. Med poletjem pa me najdete na različnih socialnih letovanjih in taborih za otroke v vlogi vzgojiteljice. Letošnje poletje bo še ekstra pestro, saj junija dobim tudi novega člana družine – bratca.
Kako uporabljam IKT tehnologijo
Vesela sem, da sem imela otroštvo, kjer IKT tehnologija (računalniki, telefoni) še ni predstavljala tolikšen del našega življenja. Svoj računalnik sem dobila dokaj pozno; mislim, da okoli 9. razreda. Vendar pa si dandanes življenja brez tehnologije skorajda ne moremo predstavljati. V vsakdanjem življenju IKT tehnologijo uporabljam za komuniciranje z družino in prijatelji, gledanje različni filmov in serij ter predvsem za študijske obveznosti. Velik del uporabe predstavljajo tudi socialna omrežja.
Pomen IKT v mojem bodočem poklicu
Obvladovanje IKT-ja je v času hitrega tehnološkega razvoja ključnega pomena. V šoli skorajda ni več otroka, ki mu tehnologija ne bi ležala na dosegu roke. Včasih jo celo obvladajo bolje kot starejši. Prav tako mi je všeč, da lahko s pomočjo tehnologije na ustvarjalne načine in preko različnih virov otrokom predstavimo snov. Ta način dela je mnogokrat hitrejši, učinkovitejši in ekološko bolj prijazen kot staromodni način dela s papirjem.
Sama si želim poglobiti znanje IKT-ja, saj mi ne bo prišel prav le na poklicni poti, pač pa v vsakdanjem življenju.
REFLEKSIJA IN SAMOVREDNOTENJE
- Pri projektu sem se naučila, kako se na kratek, a hkrati zanimiv način predstaviti na spletu oziroma vsem obiskovalcem objave. Glede na to, da sem samo predstavitev objavila že na začetku semestra, sem se v vmesnem času naučila, kako ustrezno oblikovati licence za slike. Objavo sem tako kasneje za namen projektne naloge tudi posodobila.
- Če bi imela več časa, bi se morda poskusila predstaviti na bolj interaktivni način, s pomočjo plakata, infografike ali kakšne animacije.
- Največ časa sem namenila razmisleku o lastni uporabi IKT tehnologije in kako le-to želim uporabljati kasneje na poklicni poti. Hkrati pa sem kritično razmišljala tudi o sami zdravi meji uporabe IKT tehnologije.
- Menim, da je moje delo ustrezno in se sklada s kriteriji ocenjevanja.
- Na svoji poklicni poti bom podobne projekte lahko uporabila pri seznanjanju z učenci na začetku šolskega leta. Mislim, da je takšen način predstavitve zelo ustvarjalen in tudi zanimiv za učence, ki bi se lahko preizkusili tudi sami v takem načinu predstavljanja samih sebe.
- Najljubše bi je bilo ustvarjanje same predstavitve sebe kot osebe. Zanimivo je razmišljati o samemu sebi in kako se želiš predstaviti ostalim.
- Pri samem projektu ne bi spremenila ničesar, saj je sam po sebi že dobro načrtovan.
Avtorica: Špela Konda
Mentorica: asist. dr. Alenka Žerovnik
Razredni pouk, 1. letnik, IKT
Pedagoška fakulteta, Univerza v Ljubljani
Datum: 3. 6. 2022
Projektna naloga – Kreiram splet © 2022 by Špela Konda is licensed under CC BY-NC-ND 4.0