Interaktivna multimedijska prestavitev

Univerza v Ljubljani, Pedagoška fakulteta

Datum: 16. 6. 2022

Interaktivno gradivo by Ema Suhadolnik is marked with CC0 1.0

Namen interaktivne predstavitve je seznaniti otroke o spletnem bontonu ni tudi o varnosti na spletu. Ker začnejo otroci hitro z objavljanjem in deljenjem podatkov na splet, se mi zdi pomembno, da o tem spregovorimo v šoli. Starši nekaterih otrok doma ne razumejo vseh družabnih omrežij in se morda niti ne zavedajo kake nevarnosti pretijo povsod.

Začela sem z naštevanjem pravil spletnega bontona in nadaljevala z nalogami, ki so vključevale tudi situacije, saj se mi zdi da je najbolje pravila spletnega bontona ponazoriti kar na primerih. Vse naloge lahko reševalec takoj preveri s stiskom gumba “preveri”.

Predstavitev spremljajo tudi slike, katere imajo podobno tematiko: spletno nasilje.

Na koncu pa sem dodala še osebno posvetilo, katerega sem posnela sama, saj se mi zdi tako predstavitev bolj osebna.

Refleksija

Sama sem interaktivno predstavitev delala prvič. Vzela mi je kar nekaj časa in truda, saj ima veliko funkcij, katerih do sedaj še nisem spoznala.

Ob izdelovanju predstavitve sem se spomnila na svojo osnovno šolo in kako sem si takrat želela, da bi lahko v šoli lahko reševali čim več takih nalog. Sedaj bom lahko to uresničila mlajšim generacijam.

Kljub temu, da sem bila nad izdelovanjem precej navdušena, pa si nisem izbirala preveč zahtevnih elementov, zato se mi zdi predstavitev nekoliko dolgočasna, vendar verjamem, da bi z več časa in več znanja lahko izdelala dobro in privlačno predstavitev.

Interaktivna predstavitev by Ema Suhadolnik is marked with CC0 1.0

Viri

Za izdelavo predstavitve sem uporabila H5P Content – oblikovanje interaktivne multimedijske predstavitve.

Pri izbiri slik sem si pomagala s Pixabay: https://pixabay.com/users/free-photos-242387/.

Glas pa sem posnela s pomočjo programa Audacity:https://www.audacityteam.org/