Slovenski tradicionalni zajtrk, po katerem se nam pocedijo sline- infografika

slovenski tradicionalni zajtrk by Delfin is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

Samorefleksija:

Skozi izdelavo druge projektne naloge sem zelo uživala. Pri infografiki mi je bila všeč svoboda ustvarjanja, ker sem lahko svoji domišljiji dala proste roke. Spoznala sem se z, zame novim, programom Canva, ki ga bom zagotovo uporabljala tako tekom študija (izdelovanje plakatov, seminarskih nalog, predstavitev) kot tudi izven njega. Na začetku sem veliko časa porabila že za sam izbor predloge, ker sem želela, da moja infografika ustreza vsem načelom, omenjenim na seminarju. Po mojem mnenju sem izbrala primernega za svojo temo. Moj glavni namen pri ustvarjanju infografike je bil, da bi bila ta barvita in zanimiva za otroke. Prav zato sem se v njej osredotočila na pomembne točke, na sestavine tradicionalnega zajtrka. Veliko časa sem posvečala tudi izbiri elementov, kot so slike medu, masla itd. Želela sem si, da bi imele vse slike enak pridih in po mojem mnenju sem to tudi dosegla. Zdi se mi, da moja infografika “pade v oči”. Z nje bi otroci lahko hitro pridobili pomembne podatke, in se hkrati podučili o hranljivih vrednostih posameznih živil. Pri sami infografiki mi je nekaj nezadovoljstva povzročalo merjenje in izeneačevanje robov, saj sem morala postavitev elementov velikokrat spreminjati. Pazljiva sem bila na enak slog in velikost pisave ter na ustrezen položaj besedila.

Svoje delo bi lahko izboljšala z dodatkom svojih slik. Tako bi dala svoji infografiki domač pridih, na katerem navsezadnje slovenski tradicionalni zajtrk temelji.

Če vse skupaj povzamem, se mi zdi moja infografika dobro zastavljena. V definiciji projekta ne bi nič spremenila.

Uporabljene povezave: