Uporaba IKT danes in v mojem bodočem poklicu

Z informacijsko-komunikacijsko tehnologijo se srečujem že od malih nog. V otroštvu sem se pri gledanju risank seznanila s prvo tehnologijo – televizijo, ki me je spremljala kar nekaj časa, danes pa jo gledam zelo redko. Naslednja tehnologija, ki me je najbolj razveselila, je bil prvi telefon v 5. razredu osnovne šole, ki je sicer imel na voljo samo pošiljanje sporočil, klicanje in igranje preprostih igric, vendar je to zame predstavljalo nekaj novega. Do danes sem zamenjala že kar nekaj telefonov in zanimivo je, ko opazuješ napredek in izboljšavo naprav. Telefon, ki ga imam danes, je praktično računalnik z majhnim ekranom. Uporabljam ga za pisanje sporočil, klicanje, pisanje e-mailov, slikanje, snemanje videov, brskanje po internetu, poslušanje glasbe, ipd. V veliko pomoč mi pridejo tudi razne aplikacije, ki omogočajo skeniranje dokumentov, kažejo prihod trol, kalkulator, prevajalnik, navigator, koledar, ipd. Naštete stvari lahko opravim tudi na prenosnem računalniku, vendar za veliko večino raje uporabim telefon, saj je mnogo hitreje. Izjema je gledanje filmov, serij, pisanje seminarskih nalog in delanje powerpoint predstavitev – za te raje uporabim računalnik, ker ima večji zaslon. Da ne pozabim še na radio, ki me spremlja med vožnjo, ko ob njemu prepevam pesmi.

Menim, da je za prihodnost uporaba informacijsko-komunikacijske tehnologije velikega pomena. Še posebej v mojem bodočem poklicu. Uporabila jo bom predvsem pri pouku, da bom učencem čim bolj popestrila usvajanje učne snovi. To bi naredila z gledanjem dokumentarcev, različnih videov, slik, powerpoint predstavitev, aplikacij, ki bi omogočale kvize, ponovitev znanja, ipd. IKT bo zelo priročna tudi pri komunikaciji s starši, pri tem bi uporabila Gmail, blog in eAsistent-a. V uporabi IKT vidim veliko prednosti, vendar mislim, da je pomembno, da imamo do nje določeno distanco in še vedno ohranjamo pri nekaterih stvareh pristen način poučevanja.