Uporaba IKT

Živjo! Moje ime je Anja in z informacijsko-komunikacijsko tehnologijo se srečujem že od osnovne šole, kjer sem pri pouku računalnišva dobila veliko novega znanja o uporabi računalnika. Znanje, ki je bilo nadgrajeno še v gimnaziji, danes uporabljam pri različnih stvareh. Največkrat uporabljam IKT za pogovorjanje s prijatelji na socialnih omrežjih (Facebook, Messenger, Snapchat), iskanje informacij na spletu (Google), poslušanje glasbe (Youtube), gledanje filmov (Partis, Popcorn), shranjevanje fotografij (Google Photos), shranjevanje različnih datotek (Google Drive ali Dropbox), izdelavo seminarskih nalog ( Word, Power Point za presentacijo, včasih tudi Prezi) itd.

Kot bodoča učiteljica bom informacijsko-komunikacijsko tehnologijo zagotovo uporabljala  tudi v  šoli, saj se mi zdi zelo uporabna.  Za komuniciranje s starši in predajo različnih obvestil bom uporabljala  e-asistent in e-pošto. Pri pouku bom za popestritev ure ali pa za dodatno razlago zahtevnejše snovi uporabljala različne spletne strani: Google (fotografije) in meni najljubša Youtube, kjer lahko najdeš veliko poučnih in zabavnih posnetkov.

Rezultat iskanja slik za creative commons cco