INFOGRAFIKA- Spletni bonton

Creative Commons Licence
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. Creative Commons Licence

OPIS POSTOPKA

Plakat sem ustvarila v programu Canva. Odločila sem se za temo spletni bonton.

Najprej sem si v programu Canva izbrala temo in predlogo.

Creative Commons Licence
Nato sem odstranila ikone, katere mi niso bile všeč in bi jih rada zamenjala.

Creative Commons Licence
Nato sem dodala svoj naslov ter podnaslove.

Creative Commons Licence
Po tem, sem vsakemu podnaslovu dodala še opis.

Creative Commons Licence
Nato sem v razdelku “išči” oz. “shearch” vpisala ime željene ikone, ki bi jo rada postavila na plakat. V tem primeru so to sms oblački. Ko sem našla ustrezne oblačke, sem jih z miško potegnila na plakat, nastavila velikost in umestila v prostor.

Creative Commons Licence
Po enakem postopku, sem dodala tudi ikono, naj bodo telefoni izklopljeni.

Creative Commons Licence
Po enakem postopku sem dodala še zadnji grafiki, saj nisem želela, da bi bil plakat prenatrpan.

SAMOREFLEKSIJA

Pri tem projektu sem ponovila in utrdila že pridobljeno znanje ustvarjanja infografike na praktičnih vajah. Bolje sem spoznala program in mi je bilo zato tokrat lažje delati z njim. Naučila sem se nekaj novega o spletnem bontonu in to znanje uporabila pri izdelavi plakata. Če bi imela več časa, bi se mogoče podlage lotil izdelovati sama, kar imam namen narediti v bližnji prihodnosti. Največ časa sem posvetila opisu postopka s posnetki zaslona, saj je bilo treba vsak korak poslikati in opisati ter dodati ustrezno licenco. Moj izdelek mi je všeč in menim, da sem zadela bistvo naloge. Pridobljeno znanje mi bo še kako prav prišlo pri izdelovanju letakov in plakatov v šoli- za šolske dejavnosti, prireditve, informativne letake, promocije pa tudi tokom študija. Sam projekt mi je bil na sploh eden izmed ljubših in nič ne bi spremenila.

Avtor: Keyti. Mentorica: mag. Alenka Žerovnik Nosilka predmeta: dr. Irena Nančovska Šerbec Predmet: Informacijsko-komunikacijske tehnologije v izobraževanju Univerza v Ljubljani, Pedagoška fakulteta Razredni pouk, 1. letnik Datum: 28. 6. 2021

VIRI: Canva ……….Safe.si