Infografika

Izbrana tema: varnost na spletu

Oblika pdf dokumenta:

Slika visoke resolucije v obliki jpg:

Plakat varnost na spletu by Tinka is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

Postopek izdelave plakata

1. Levo zgoraj sem pritisnila okence predloge in si izbrala temo plakata.

Postopek izdelave plakata 1 by Tinka is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

2. Spremenila sem naslov.

Postopek izdelave plakata 2 by Tinka is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

3. Kliknila sem na okence slogi in si izbrala novega.

Postopek izdelave plakata 3 by Tinka is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

4. Besedilo sem preoblikovala po svoje, izbrisala oblačke, ki so vidni na zgornji sliki in v razdelku elementi (grafike) izbrala ustrezne slike za mojo temo.

Postopek izdelave plakata 4 by Tinka is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

5. Za vsako izmed pravil sem izbrala sliko, ki se na pravilo navezuje.

Postopek izdelave plakata 5 by Tinka is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

6. Besedilo in slike sem nato še malo uredila.

Postopek izdelave plakata 6 by Tinka is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

Refleksija in samovrednotenje

V tem projektu sem se naučila kar nekaj novih stvari. Canvo sem uporabljala prvič in spoznala sem veliko novih funkcij (elementi, logotipi, slogi). Naučila sem se narediti plakat in pri tem tudi uporabiti raznovrstne možnosti, ki jih ponuja Canva.

Če bi imela več časa, bi morda odstranila nekaj slik, da vse skupaj ne bi izgledalo preveč ‘na kupu’. Prav tako besedila ne bi vzela iz spletne strani, temveč bi ga ustvarila sama. Lahko bi tudi bolj podrobno opisala postopek izdelave plakata.

Največ časa mi je vzelo objavljanje postopka, saj je potrebno pri uporabi vsake funkcije sliko zajeti, prilepiti in nato še besedno opisati izdelavo.

Menim, da je moja naloga narejena dobro. Če bi imela več časa, pa bi lahko definitivno bila še boljša.

Tekom študija bom pridobljeno znanje uporabila pri raznih predstavitvah in seminarskih nalogah. Prav tako pa bom pridobljeno znanje uporabila pri učenju, Canva se mi namreč zdi zelo dobro orodje za izdelavo zapiskov. Ponuja namreč veliko zanimivih funkcij, ki definitivno popestrijo učenje in izdelavo zapiskov. Na poklicni poti bom otrokom predstavila Canvo in jih spodbudila k izdelavi predstavitev v tem programu, prav tako pa jo bom uporabila sama in otrokom še bolj nazorno predstavila snov.

Pri projektu mi je bilo najbolj všeč samo ustvarjanje plakata, saj sem zelo uživala. Še posebej mi je bilo všeč urejanje vsega besedila in slik skupaj. Najmanj pa sem uživala pri izdelavi postopka, saj vzame zelo veliko časa in je ves čas med ustvarjanjem plakata potrebno razmišljati še o zajemu slik in opisu postopka.

Projekt mi je bil zelo všeč, spreminjala ne bi nič. Pridobila sem kar nekaj novega znanja, ki mi bo prišel zelo prav v prihodnosti. Prav tako menim, da je projekt zelo spodbudil mojo ustvarjalnost.

Viri

Avtorica: Tinkara Noč