Spoznavajmo barve – infografika

Spoznavajmo barve – infografika © 2023 by Alma Fučka is licensed under CC BY 4.0

Samovrednotenje in refleksija

Čeprav sem se prej že spoznala s programom Canva, sem med izdelavo te naloge spoznala še veliko novih funkcij, tudi takih, ki mi lahko pomagajo pri pripravi učnega gradiva za otroke. Menim, da sem čas za izdelavo naloge dobro izkoristila, prav tako tudi podan prostor. Če bi imela več časa, bi za to nalogo pripravila več fotografij in dodatnega interaktivnega gradiva, kar bi dodalo tej infografiki še večjo poučno vrednost. Največ časa sem posvetila vizualni podobi infografike – barvni usklajenosti, proporcem, velikosti teksta, sličicam – tudi sama se namreč najbolje učim, če je gradivo vizualno čim boljše in dobro poudari pomembne podatke. Učenje je na tak način lažje, hitrejše in bolj zabavno. Glede na kriterij ocenjevanja moj izdelek zajema večino zahtevanih kriterijev in bi bil primeren tudi za delo v razredu. Delo s programom Canva mi je bilo všeč, saj je program lahek za uporabo in omogoča hitro in zabavno izdelavo gradiva, ki je lahko zelo kvalitetno. Tekom študija bom znanje uporabljala za izdelavo raznih predstavitev in izročkov, pa tudi na pedagoški praksi, kjer bom lahko gradivo naredila primerno osnovnošolcem, nato pa tudi na poklicni poti, kjer bo Canva dober program za izdelavo prosojnic, ki se bodo uporabljale za obdelavo nove učne vsebine. Pri izdelavi projekta sem najbolj uživala v tem, da je bil zelo ustvarjalen in sem ob izdelavi lahko udejstvovala svojo umetniško žilico, najmanj pa mi je bilo všeč to, da je na začetku bil zelo časovno zamuden, saj sem se ogromno časa ukvarjala z izbiro barv in postavitvijo elementov, vendar se je to na koncu obrestovalo, saj sem zato proti koncu imela bistveno manj dela.

Viri

Ustvarjeno s Canvo.

Učni načrt. Program osnovna šola. Likovna vzgoja. (2011). Ministrstvo za šolstvo in šport: Zavod RS za šolstvo. https://www.gov.si/assets/ministrstva/MVI/Dokumenti/Osnovna-sola/Ucni-nacrti/obvezni/UN_likovna_vzgoja.pdf