Mi gremo pa na bazen🤿 – Fotografski material

Tematski sklop plavanja, se obravnava v 2. oziroma 3. razredu osnovne šole v obsegu 20 ur, pri predmetu Športne vzgoje.

Učenec:

• izboljšuje gibalne in funkcionalne sposobnosti: skladnost (koordinacijo) gibanja, moč, hitrost,
    gibljivost, natančnost, ravnotežje, splošno vzdržljivost,
  • poimenuje položaje telesa, različne gibe in nekatere učne oblike,
  • upoštevajo osnovna načela varnosti v telovadnici, na igrišču, v bazenu, na snegu in pohodu.

Swim lessons at Danny Jones” by North Charleston is licensed under CC BY-SA 2.0 .

Slika je pridobljena s pixabay licenco

Plavalna oprema by Miniin is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

Plavalne tehnike by Miniin is licensed under CC BY-NC-ND 4.0

Skoki pri plavanju by Miniin is licensed under CC BY-NC-ND 4.0

Refleksija in samovrednotenje:

Pri izdelavi projekta, sem spoznala kako pomembno je, da imajo otroci na voljo slikovno gradivo za različne tematske sklope. Za mojo nalogo sem lahko izvedla tudi praktični test, pri katerem sem otrokom, ki jih učim plavanje demonstrirala tehnike in jim hkrati pokazala tudi slikovno gradivo, ki sem ga pripravila za nalogo. Izkazalo se je, da so otroci v primerjavi s prejšnjo skupino, kjer tega nisem storila, vaje ter tehnike hitreje osvojili, oziroma so svoje napake hitreje odpravili. Pri izdelavi sami naloge sem največ časa posvetila prav zajemu ter urejanju slikovnega gradiva, saj sem želela dobiti fotografije, ki jih lahko uporabim pri svojem delu, kot vaditelj plavanja. Prav tako menim, da mi bo to gradivo v veliko pomoč v mojem bodočem poklicu, saj bodo otroci lažje razumeli vaje ter tehnike v 3. razredu, ko je plavanje del učnega načrta.

Pri sami izdelavi projekta mi je bilo najljubše samo zajemanje fotografij, saj je bila potrebna dobra demonstracija vseh elementov, ki so prikazani. Del, ki min je bil najmanj všeč pa je bilo urejanje slik, saj se na to ne spoznam dovolj in se mi zato zdi, da bi lahko končni izdelek izgledal boljše. Zdi se mi da so sama navadila za projekt podana na zelo kakovosten način in da so lahko razumljiva, zato s tem nisem imela veliko težav, prav tako se mi zdi da moj projekt lepo sovpada s smernicami in kriteriji, ki so bili podani za samo nalogo.

Viri in literatura:

Vse fotografije so obdelane z programom Fotografije.