Slikovni prikaz podaje v košarki

RAZRED: 5. razred

PREDMET: športna vzgoja

TEMATSKI SKLOP: mala košarka

VSEBINA: Različne podaje z obema rokama na mestu in v vodenju, lovljenje žoge z obema rokama

DIGITALNA TEHNOLOGIJA V ŠOLAH

Napredku tehnologije in digitalizaciji 21. stoletja se moramo prilagoditi tudi pedagoški delavci. Otroci dandanes veliko časa preživijo na spletu, ki lahko zanje postane neizčrpen vir informacij, ki pa morajo biti podane na otroku prijazen način. Tu v ospredje pridemo učitelji, saj je naša naloga, da otroka učimo varnega spleta, ter mu elektronske vire predstavimo na zanimiv ter informativen način.

PODAJE V KOŠARKI

Poznamo več vrst podaj. Za podajo iz prsi ter podajo v tla je značilna spodaj prikazana začetna drža:

Slika je pridobljena s Pixabay licenco.

Prikaz podaje iz prsi na mestu ter podaje v tla. Za močnejše podaje prestavimo sprednjo nogo naprej.

galerija podaja v tla ter v prsa by arasid is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

Podaja nad glavo se od zadnjih dveh razlikuje po začetni poziciji kjer žogo mečemo iznad glave in ne za glavo.

galerija podaja nad glavo by arasid is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

Vse te podaje lahko uporabimo tudi v premikanju:

galerija podaja v gibanju by arasid is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

Pri sprejemu žoge nastavimo tako imenovano “košarico” v katero nato lovimo žogo.

sprejem zoge by arasid is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

REFLEKSIJA:

Pred začetkom ustvarjanja prve projektne naloge se nisem zavedala koliko dela je v ozadju. Od licenc za slike do varstva osebnih podatkov, uporabe različnih aplikacij ter spletnih strani. Končni izdelek lahko izgleda čisto preprost a je v ozadju velik miselni proces, kjer se odločimo kaj bomo uporabili, predvsem pa kaj lahko uporabimo. Tekom izdelave projektne naloge sem se naučila marsikaj. Kako urediti slikovno gradivo ter kako poskrbeti da to slikovno gradivo ne izstopa preveč oziroma premalo ter tako deluje bolj uniformno. Spoznala sem pomen licenc, ki so do sedaj zame predstavljale le neko nepomembno informacijo v obliki krogca pod sliko. Zdi se mi, da je izdelava take projektne naloge za bodočega učitelja še kako pomembna, saj se z objavami na spletu srečujemo večkrat kot bi si človek mislil.

VIRI:

Program osnovna šola, ŠPORTNA VZGOJA, učni načrt (2011)