Infografika: Živali na kmetiji

Za 2. projektno nalogo sem izdelala infografiko na temo živali na kmetiji.

Infografika – Živali na kmetiji by Ančika is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

Infografika ustvarjena v programu Canva.

Licenca določena s programom Beta Licence Chooser.

Preverjanje kontrasta z Adobe.

REFLEKSIJA DELA IN SAMOVREDNOTENJE

Izdelave 2. projektne naloge sem se lotila z veseljem. Samo ustvarjanje v programu Canva je bilo enostavno in zabavno, prav tako pa sem ponovila osnove njene uporabe. Za projekt sem si vzela dovolj časa in detajlno razmislila o ustreznosti vsebine infografike ter slik. Časa mi ni primanjkovalo, zato menim, da sem svoje delo dobro opravila in ne bi nič spremenila.

Največ časa sem posvetila iskanju primernih slik živali in samemu načrtovanju naloge, saj sem želela, da bo infografika pregledna in barvno usklajena. Predvsem so mi všeč izbrane slike živali, ki so zelo lepo oblikovane in hkrati primerne za otroke v prvem triletju šolanja.

Pridobljeno znanje uporabe in ustvarjanja v Canvi mi bo še zelo koristilo tekom študija pri pripravi predstavitev; še bolj pa na poklicni poti, ko bom lahko sama izdelovala izročke učne snovi. Infografika je odličen način ponazarjanja kompleksnejših učnih tematik, naravnih pojavov, naravoslovnih ter kemijskih poskusov.

Celoten projekt mi je bil izredno všeč, predvsem pa svobodna izbira teme, ki sem jo ponazorila v dani nalogi.