Kaj naj dam na svoj krožnik?!

Kaj naj dam na svoj krožnik by SMB is licensed under CC BY-NC-ND 4.0

Infografika ustvarjena v programu Canva

Licenca določena s programom Beta Licence Chooser

REFLEKSIJA IN SAMOVREDNOTENJE

Ustvarjanje izobraževalnega plakata je bilo zabavno in poučno. Naučila sem se uporabljati orodje Canva in ugotovila, da izdelovanje plakatov pripomore k kakovosti poučevanja. Učenci v osnovnih šolah bi se morali učiti praktična znanja; in oblikovanje v Canvi je eden izmed njih. Otroci so tako tudi posredno povezani z učno snovjo. Pomembno je so tako učenci kot učitelji aktivno in kreativno vključeni v prejemanje in podajanje znanja. Sama nameravam izdelovati več plakatov in spodbujati učence, da storijo podobno.

Z izdelkom sem zadovoljna in ne bi spremenila ničesar. Največ časa sem porabila za iskanje ujemajočih se ikonic in usklajevanja velikosti besedil in drugih elementov. Kar mi je tudi povzročalo težave, saj ni najlažje uskladiti vse proporce. Sploh pri številu različnih elementov. Sem pa z veseljem izdelovala plakat in se veselim kdaj bom naslednjič imela priložnost uporabiti to novo sposobnost.