VESOLJČEK VID 🌍 TE NAUČI UPORABLJATI SPLETNI KVIZ!

CILJI, NAMEN IN CILJNA PUBLIKA

V vseh objavah do sedaj je Vesoljček Vid poskušal otroke navdušiti za uporabo spleta in IKT tehnologije z namenom zmanjšanja uporabe papirja in osveščati o brezpredmetnem količinskem tisku. S posnetkom in navodili je predvsem ciljal na vse učence višjih razredov razredne stopnje – predvsem na učence 4., 5. in 6. razreda, seveda pa je uporaben tudi za starejše.

V posnetku v katerem glavni junak Vid opiše, kako se uporablja program Quizziz je bil namen predstaviti na otroku prijazen način, kako bi lahko sestavil kviz in popestril svojo predstavitev.

Cilji:

1. Predstaviti uporabo spletnega programa Quizizz s interaktivnim posnetkom, v katerega vključim par vprašanj, ki se vežejo na vsebino, da otroke spodbudim k razmišljanju.
  2. Navdušiti otroke za iskanje informacij po spletu in izdelovati kvize za lastno ponavljanje in sošolce.
  3. Vključiti tudi ekološko noto in osvetiti o tem, da je njihovo delo koristno še za več kot samo na šolski ravni.

VIRI: spletna stran QUIZIZZ-a: https://quizizz.com/?lng=en