Različne vrste prsti po Sloveniji

POMEN DIGITALNE TEHNOLOGIJE ZA BODOČEGA UČITELJA RAZREDNEGA POUKA:

Poznavanje digitalne tehnologije ima v današnjih časih ključno vlogo v izobraževanju in je za bodočega učitelja zelo pomembna. Digitalna tehnologija omogoča učiteljem, da razširijo ter poglobijo učni načrt, saj imajo dostop do obsežnih informacij in virov. Z digitalno tehnologijo lahko učitelji prilagodijo pouk posameznim potrebam učencev, kar omogoča individualizacijo in diferenciacijo. Omogoča tudi sodelovalno okolje, saj lahko tudi izven pouka učitelj učencem pošilja gradivo, učenci lahko med sabo sodelujejo in tako krepijo komunikacijske spretnosti. Uporaba digitalne tehnologije lahko poveča motivacijo učencev.

Razred: 5. razred

Predmet: Naravoslovje in tehnika

Učni cilji: pojasniti in prikazati različne lastnosti prsti (barva, zrnatost, zračnost, prepustnost) in ugotoviti različne vrste prsti glede na okolje

Gozdna prst v Dolenjskih Toplicah by iza is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

Glinena prst v Zalogu in glinokopi by iza is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

Glinena prst v Izoli by iza is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

Peščena prst v Šentjerneju by iza is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

REFLEKSIJA IN SAMOVREDNOTENJE

S projektno nalogo sem se naučila uporabljati nove programe za urejanje slik in pridobivanje licence. Tema, ki sem si jo izbrala mi je zanimiva, saj sem tako potovala po različnih krajih Slovenije in spoznavala kakšne vrste prsti imajo te pokrajine. Mislim, da je zelo dobro, da se nisem omejila le na kraj, iz katerega prihajam, ampak sem prst fotografirala na različnih koncih Slovenije. Najtežje mi je bilo ustvariti objavo, saj sem želela, da vse skupaj dobro zgleda. Z nalogo sem spoznala kako pomembno je ustrezno urediti fotografijo (pravilna svetloba, resolucija, format).

UPORABLJENI VIRI

Program osnovna šola naravoslovje in tehnika. Učni načrt. (2011). RS Ministrstvo za šolstvo in šport. https://www.gov.si/assets/ministrstva/MVI/Dokumenti/Osnovna-sola/Ucni-nacrti/obvezni/UN_naravoslovje_in_tehnika.pdf

Chooser Beta. https://chooser-beta.creativecommons.org/

Urejanje slik z aplikacijo Photoscape x.